Główna Kadencja RM 2010-2014 Kto za Koja?- lut '2012

Kto za Koja?- lut '2012 Email

Na to pytanie nie należy na razie odpowiadać. Na razie.

          Pojawiają się pytania o to, jaki sens ma referendum jeśli nie przedstawiono kandydata, który miałby zastąpić Koja. Fakt. Pytać można i trzeba, bo to ważne. Czy to jednak w tej chwili najważniejsza odpowiedź jakiej potrzebujemy?
Nie! Zdecydowanie nie, bo jej udzielenie zostanie wykorzystane, by zaszkodzić najważniejszej w tej chwili sprawie - realnej ocenie, czy obecna władza jest zła i szkodliwa oraz czy należy ją odwołać.
Oczywiście, że pytanie o następcę Koja jest stawiane czasami bez głębszych intencji. Wydaje się bowiem naturalne. Jest też jednak stawiane ze złych pobudek. Po to, aby problem kandydata przysłonił problem złej władzy, który dzisiaj mamy do rozwiązania. Czyż nie znamy tego zabiegu z polityki ogólnopolskiej.
Niezależnie od intencji pytającego, dzisiaj w Bytomiu nie należy na nie - na razie - odpowiadać, bo to nam zaszkodzi.

           To pytanie jest ostatnio często kierowane również bezpośrednio do mnie. Jedni pytają z czystej ciekawości, inni mają wyraźnie nieczyste intencje i traktuję to jak zaczepkę.

Wszystkim zatroskanym i "zatroskanym" o to, kto po Koju, proponuję spojrzenie z innej perspektywy.
Z Kojem i Wołoszem - symbolami koalicji PO+MPB - będzie już tylko gorzej. Katastrofalnie gorzej. Okoliczności awantury oświatowej pokazały, że Kojem i rządzącą koalicją kieruje w najważniejszych nawet sprawach tylko głupi i bezwzględny upór. Jeden z radnych koalicji 23 lutego br. napisał nawet rozbrajająco na swojej stronie internetowej, że Elektronik został przez koalicję zlikwidowany, bo opozycja wykorzystywała ten temat w celach politycznychZdziwienie. Teraz będzie walczył żeby to nie bolało ZdziwienieZdziwienieZdziwienie.

          Ja już mam dość i nie zgadzam się na kontynuację takich dyktatorskich rządów, które w dodatku zabijają Bytom! Co to ma wspólnego z mądrym rządzeniem??? Dlatego działam na rzecz referendum.

          Diagnoza dzisiejszej sytuacji w Bytomiu jest jasna jak w przypadku dobrze rozpoznanej choroby. Ten organ jest nieuleczalnie chory, a jego choroba narobiła już wiele szkód i zagraża całemu organizmowi. Trzeba leczyć drastycznie, bo dojdzie do większej katastrofy. Nie można czekać. Trzeba ciąć! Już samo to będzie ulgą i pozytywną zmianą. A że rekonwalescencja będzie ciężka i prawdopodobnie bolesna? Jak to po chorobie.
Teraz jednak trzeba zwalczyć chorobę!

          Gdzie jednak zapodział się ów "kandydat w miejsce Koja" i dlaczego twierdzę, że nie powinien być wskazywany teraz?

Scenariusz jest prosty. Pada nazwisko i ...

Dyskusja zamiast o konieczności odwołania Koja i radnych oraz o argumentach przemawiających za tym odwołaniem, przenosi się na "nazwisko". A to przecież nie ten czas.
Na "nazwisko" oczywiście rzucają się sępy - czego rozwijać i uzasadniać nie trzeba, bo to dzisiaj normalka. Konkursy "Kogo dzisiaj kopiemy?" mają wielu uczestników. Dbają też oni przede wszystkim o to, aby lepiej dokopać od innych. A fakty? Eeee ktobytam ... W naszym przypadku doszłyby jeszcze sępy specjalnie na tę okazję wytresowane.

Po trzecie, punkt ciężkości zainteresowania opinii przeniósł by się w zupełnie niepotrzebną przestrzeń "kandydata na kandydata". A trawiąca organizm choroba? Tak, właśnie. Dyskutowalibyśmy o aptekach i cenach leków zamiast leczyć. To nie służyłoby leczeniu pacjenta!

Jest też niezwykle ważne dla samego "nazwiska" pytanie: A jeśli do referendum z jakiegoś powodu nie dojdzie?
To nie jest kwestia odwagi lub bojaźni. To jest kwestia roztropności i mądrości.

          Uważam, że po zebraniu odpowiedniej liczby ważnych podpisów oraz po ogłoszeniu terminu referendum przez Komisarza wyborczego kandydaci na prezydenta sami wyjdą na świat. Z oficjalnymi oświadczeniami prawdopodobnie i tak będą czekać na wynik referendum. Na pewno jednak potencjalnych kandydatów poznamy.

          Zachęcam zatem wszystkich, również tych pytających, by dzisiaj przede wszystkim doprowadzić do referendum, tj. złożyć i zebrać podpisy. To gwarantuje realną możliwość znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy po Koju jest szansa na lepszy Bytom.

Dzisiaj skupmy się na uzyskaniu odpowiedzi na pytanie, czy bytomianie chcą, aby nadal rządził tutaj Koj ze swoją ekipą. Czy może chcą to zmienić?

 

Dodaj komentarz