Główna Kadencja RM 2010-2014 Bytom miastem cudów! - mar '2012

Bytom miastem cudów! - mar '2012 Email

          To nie żart. Bytom chyba staje się miastem codów. Pierwsze dowody już ogłoszono. I będzie tak zapewne przez najbliższe tygodnie i miesiące. Jak długo? Prawdopodobnie do REFERENDUM w sprawie odwołania prezydenta Koja i Rady Miejskiej.

Na początek: dobra kondycja finansowa ZBM, dopłaty do deszczówki i zmiany w strefie płatnego parkowania.

Cud pierwszy: ZBM jest w dobrej kondycji finansowej.

 

          Tydzień temu dowiedzieliśmy się z płatnego ogłoszenia w Życiu Bytomskim, że „ZBM spółka z o.o. w 2011 roku wypracowała zysk i jest w dobrej kondycji finansowej”! Uwierzyliście? Bo ja nie. Parsknąłem nawet śmiechem. Tymczasem okazało się, że to ..... prawda! Cud chyba jakiś. Jak przywołałem w wyobraźni katastrofalny stan budynków miejskich i przypomniałem sobie wciąż aktualne interwencje mieszkańców o pomoc, bo jest fatalnie, a w ZBM słyszą ciągle: Nie bo to, nie bo tamto, nie bo coś tam jeszcze ...., to nie mogłem w to uwierzyć. Jestem przecież człowiekiem trzeźwo myślącym i realnie oceniającym otaczającą mnie rzeczywistość. Cud wytłumaczyła zgrabna żonglerka faktami. Okazało się, że chodzi o „nowy ZBM”. W mieście powołano dwie nowe jednostki do opieki nad budynkami miejskimi. Część zadań realizowanych dotychczas przez ZBM przekazano do tych jednostek. ZBM wysprzątano. Czy te nowe jednostki także są w dobrej kondycji finansowej po przejęciu zadań ZBM? Oceniajcie to po stanie Waszych budynków. Teraz jednak ZBM ma zysk! Mamy zatem cud, czy nie?

Cud drugi: Radni chcą dopłacić mieszkańcom do opłaty deszczowej.

          W minionym tygodniu radni PO i BPM zaapelowali do prezydenta o przygotowanie uchwały, która wprowadziłaby dopłaty z kasy miejskiej do „opłaty deszczowej”. Od razu jednak rodzą się pytania i wątpliwości, które dekonspirują ów cud. Zasadnicze pytanie dotyczy odpowiedzi na pytanie: Skąd pieniądze na dopłaty? Oczywiście z innych zadań, tzn. czegoś nie zrobimy, a pieniądze przekażemy do BPK, czyli przedsiębiorstwa wodociągowego, które kasuje nas za wodę i ścieki. Czyli będzie tak jak było dotychczas, z tą różnicą, że część zapłacą bezpośrednio mieszkańcy, a resztę jak dotychczas miasto.  Na początku stycznia br. prezydent i radni PO oraz BPM z zaskoczenia i bez konsultacji uchwalili horrendalne stawki za wody deszczowe, a TERAZ, w obliczu REFERENDUM chcą sprawić wrażenie, że niektórym ulżą. W styczniu walnęli obuchem w głowę, a teraz chcą podmuchać, aby mniej bolało, czy co?
Kolejny wątek, to obdarowani dopłatą. Zaproponowano, aby dopłaty w wysokości 80% w 2012 roku objęły mieszkańców domów jedno i wielorodzinnych, stowarzyszenia itp. oraz kościoły i inne organizacje wyznaniowe. A przedsiębiorcy? Oni mają płacić 100%. Jak na miasto cierpiące na największe w rejonie bezrobocie, miasto omijane przez inwestorów z powodu wygórowanych podatków i opłat, to mało zrozumiała propozycja. W sferze przedsiębiorczości dalej idziemy w "dożynanie" pracodawców.
I jeszcze jedno. W ub. roku, po wniosku opozycji prezydent odmówił przygotowania dopłat do mocno podwyższonych cen wody. Czy teraz odmówi też radnym PO i BPM?

Cud trzeci: Strefa płatnego parkowania i opłaty mają być zmienione.

          Na jednaj z komisji rady przekazano informację o przygotowaniu zmian w uchwale o strefie płatnego parkowania. M.in. strefa obejmie pl.Sikorskiego, o co od lat bezskutecznie wnioskowali mieszkańcy i radni (w tym piszący te słowa). Prezydent przygotował nawet projekt uchwały, jednak w ostatnim momencie zdjął ją z porządku obrad. Na moje pytanie o powody wycofania projektu prezydent odpowiedział, że zdjął, bo mu wolno. I kolejny rok cisza.
W strefie podobno będzie można nareszcie zapłacić 50 gr. za postój do 20 minut. Nareszcie, bo przez kilka lata wnioski o takie rozwiązanie były zbywane twierdzeniem, że to złe i niezgodne z prawem. TERAZ, w obliczu REFERENDUM okazało się, że to dobre i MOŻNA!!!
Proponuję obejrzenie i wysłuchanie materiału, w którym dokładnie te kwestie poruszałem już kilka lat temu. Okazuje się, że teraz stały się one ponownie aktualne. Mało tego, wtedy było to złe, bo proponowali radni opozycji. Dzisiaj zapewne będzie to dobre, bo zaproponuje prezydent >>>

 

          BYTOM stał się MIASTEM CUDÓW! Tak wiele nagle można, co dotychczas nie można było! Jakie jeszcze cuda nas czekają w miesiącach przed REFERENDUM?

Bytomianie korzystajcie z okazji, władza znów sobie przypomniała, że ma uchwalać rozwiązania dobre dla Was! Uchwali nawet te, których wcześniej odmawiała!

BYTOMIANIE! KORZYSTAJCIE Z OKAZJI! CUDA TYLKO W BYTOMIU.

 

Dodaj komentarz