Główna Kadencja RM 2010-2014 28 czerwca napisałem. Dzisiaj sprawdzam - paź '2012

28 czerwca napisałem. Dzisiaj sprawdzam - paź '2012 Email

28 czerwca 2012r. - w przededniu przedterminowych wyborów samorządowych w Bytomiu napisałem:

     "Bezkompromisowi wypadają z gry lub zostają dyktatorami jeśli uda im się wspiąć na poziom decyzyjny. Dlatego kieruję się zasadą kompromisu, który mogę zaakceptować z zachowaniem wartości, które są ważniejsze od "mojego interesu". Nie godzę się na zgniłe kompromisy. Zgniły kompromis daje zgniłe owoce. Dlatego w przeszłości, na niektóre kompromisy nie poszedłem, choć patrząc koniunkturalnie "bardzo by mi się opłacało".
Kto nie ma zdrowego i mocnego kręgosłupa oraz nie potrafi ważyć kompromisu niech się za politykę nie bierze, bo prawdopodobnie stanie się jak .... "tania kobieta" i posłuży złej sprawie."


14 października 2012r. (publikuję ten tekst 16 października)

     Możliwe, że niektórzy "zgodzililiby się na wszystko", aby zostać prezydentem miasta, albo jego zastępcą. Dla nich samo to stanowisko byłoby celem. Chyba  nawet paru takich znamUśmiech.
Dla mnie stanowisko, o którym pisała prasa nie jest celem. Cenię sobie to, że mi to stanowisko zaproponowano i za to dziękuję. Więcej nawet. Chcę tego stanowiska, ale dlatego, że nie godzę się na wszystko i chcę parę rzeczy zmienić. To jest moim celem, nie samo stanowisko. Są bowiem sprawy, na które nie mogę się zgodzić.

 

Dodaj komentarz